Can-C - krople do oczu Krople do oczu Can-C Stosowanie kropli do oczu Can-C. Can-C™ jest produkowany zgodnie ze ścisłymi warunkami ISO, cGMP i pakowany w licencjonowanym i zatwierdzonym zakładzie okulistycznym. Każde pudełko zawiera 2 x 5 ml fiolki z możliwością wielokrotnego zamykania, wraz z ulotką wyjaśniającą, w jaki sposób fiolki są otwierane, używane i zamykane itp. Najczęściej zadawane pytania Can-C - krople do oczu
Najczęściej zadawane pytania

promiennego
i zdrowego
NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

FAQ

Czym są krople Can-C

Can-C to marka suplementu diety zawierającego krople do oczu, które zostały opracowane jako potencjalna forma terapii wspomagającej zdrowie oczu. Głównym składnikiem Can-C jest N-acetylokarboksyloamidobutanolamina, znana również jako N-acetylokarboksyloetylmetionina lub NAC, a także kwas alfa-liponowy. Te składniki mają na celu wspierać funkcje oczu poprzez neutralizację wolnych rodników, które mogą powodować stres oksydacyjny i uszkodzenia tkanek oczu.

 

Suplement Can-C zdobył popularność jako potencjalny środek do wspomagania zdrowia oczu i zapobiegania niektórym problemom ocznym, takim jak zaćma czy zwyrodnienie plamki żółtej. Jednak warto zaznaczyć, że skuteczność tego suplementu nie jest jednoznacznie potwierdzona i nie jest on uznawany za lek na jakiekolwiek choroby oczu.

 

Ważne jest, aby przed rozpoczęciem stosowania jakiegokolwiek suplementu, w tym Can-C, skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli masz już jakieś problemy zdrowotne, przyjmujesz inne leki lub jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Lekarz będzie w stanie ocenić, czy ten suplement jest odpowiedni dla Twojej sytuacji i czy może przynieść korzyści w kontekście Twoich indywidualnych potrzeb zdrowotnych.

Dlaczego stosuje się krople do oczu Can-C

Krople do oczu Can-C są stosowane w celu wspomagania zdrowia oczu i mogą być reklamowane jako potencjalny środek do zapobiegania i wspomagania różnych problemów oczu. Głównym składnikiem Can-C jest N-acetylokarboksyloamidobutanolamina (NAC), która ma właściwości antyoksydacyjne. Oto kilka potencjalnych powodów, dla których ludzie mogą stosować krople do oczu Can-C:

 

Stres oksydacyjny: NAC w Can-C jest związkiem antyoksydacyjnym, który może pomagać w neutralizacji wolnych rodników i zmniejszaniu stresu oksydacyjnego w oczach. Stres oksydacyjny może przyczyniać się do uszkodzenia tkanek oczu i jest związany z niektórymi problemami zdrowia oczu.

 

Wspomaganie zdrowia soczewki: Can-C może być reklamowane jako suplement wspomagający zdrowie soczewki oka, co może pomóc w utrzymaniu prawidłowego widzenia.

 

Zaćma: Zaćma jest schorzeniem oka, które powstaje w wyniku zmętnienia soczewki. Niektóre badania sugerują, że NAC może pomóc w zapobieganiu powstawania zaćmy lub zmniejszeniu jej nasilenia.

 

Zwyrodnienie plamki żółtej: Zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) jest jedną z głównych przyczyn utraty wzroku u osób starszych. Składniki Can-C, takie jak kwas alfa-liponowy, mogą być reklamowane jako wspomagające zdrowie plamki żółtej.

 

Należy jednak podkreślić, że skuteczność Can-C jako środka wspomagającego zdrowie oczu nie została jednoznacznie potwierdzona przez szeroko zakrojone badania kliniczne. Wyniki badań naukowych dotyczących Can-C są ograniczone, a niektóre z nich były przeprowadzane na małych próbach ludzi.

 

Zanim zdecydujesz się na stosowanie kropli do oczu Can-C lub jakiegokolwiek innego suplementu diety, zawsze zaleca się skonsultowanie się z lekarzem lub specjalistą od zdrowia oczu. Lekarz będzie w stanie ocenić Twoje indywidualne potrzeby zdrowotne, potencjalne korzyści i ryzyko stosowania tego suplementu oraz doradzić Ci najlepsze podejście do dbania o zdrowie Twoich oczu. Pamiętaj, że suplementy diety nie zastępują tradycyjnej opieki medycznej i nie powinny być stosowane jako zamiennik leczenia zaleconego przez lekarza.

Jak Can-C™ działa na oko?

Can-C zawiera główny składnik aktywny o nazwie N-acetylokarboksyloamidobutanolamina (NAC). Ten związek jest formą N-acetylocysteiny (NAC), która jest prekursorem glutationu, jednego z najważniejszych antyoksydantów występujących naturalnie w organizmie.

 

Mechanizm działania Can-C na oko opiera się na właściwościach antyoksydacyjnych NAC, które pomagają w zwalczaniu wolnych rodników. Wolne rodniki są nieustannie produkowane w organizmie podczas normalnych procesów metabolicznych i są odpowiedzialne za stres oksydacyjny. Stres oksydacyjny może prowadzić do uszkodzenia tkanek, w tym tkanek oka, co z kolei może przyczynić się do różnych problemów oczu, takich jak zaćma czy zwyrodnienie plamki żółtej.

 

Dzięki dostarczeniu NAC, Can-C może pomóc zwiększyć poziom glutationu w oczach. Glutation działa jako silny antyoksydant i neutralizuje wolne rodniki, chroniąc tym samym komórki przed uszkodzeniem. W ten sposób Can-C może zapewnić oczom wsparcie antyoksydacyjne, co ma na celu poprawienie zdrowia oczu i zapobieganie niektórym problemom ocznym związanym ze stresem oksydacyjnym.

 

Ważne jest, aby podkreślić, że skuteczność Can-C jako suplementu wspomagającego zdrowie oczu nie została jednoznacznie potwierdzona w badaniach klinicznych przeprowadzonych na dużych grupach ludzi. O ile niektóre badania naukowe sugerują korzyści związane z NAC i antyoksydacyjnym działaniem Can-C w kontekście zdrowia oczu, to brakuje szeroko zakrojonych badań klinicznych potwierdzających jego skuteczność.

 

Jak zawsze, zaleca się skonsultowanie się z lekarzem lub specjalistą od zdrowia oczu przed rozpoczęciem stosowania Can-C lub jakiegokolwiek innego suplementu diety. Lekarz będzie w stanie dokładniej omówić działanie tego suplementu oraz ocenić, czy może on być odpowiedni dla Twoich indywidualnych potrzeb zdrowotnych.

Jak i kiedy stosować krople do oczu Can-C?

Jak zwykle w przypadku większości zabiegów, im wcześniej się je rozpocznie, tym lepszych rezultatów można się spodziewać.

 

W badaniach klinicznych najszybszy i najlepszy wynik uzyskano u osób, które cierpiały na zaćmę starczą krócej niż 7 lat. Osoby z zaćmą w wieku 7-15 lat nadal osiągały dobre wyniki, natomiast najmniej korzystne wyniki miały osoby, które miały zaćmę dłużej niż 15 lat, choć i wtedy udało im się uzyskać poprawę.

 

Optycy wiedzą, że pomiar techniczny polega na tym, że w idealnym przypadku wzrok nie powinien być gorszy niż 0,3 (co odpowiada 20/70).

 

Wykazano, że krople do oczu Can-C mają wymierne działanie już po 1 miesiącu stosowania! Zaleca się jednak, aby dla uzyskania maksymalnej skuteczności kontynuować podawanie przez okres nie krótszy niż 3-5 miesięcy. Ponieważ większość badań klinicznych prowadzono w okresach 3 i 6 miesięcy, należy wziąć pod uwagę okres 6 miesięcy.

Czym N‑acetylokarnozyna różni się od L‑karnozyny?

Istnieją różne formy karnozyny. Najbardziej znana nazywa się L-karnozyna. Jak możesz sobie wyobrazić, N-acetylokarnozyna i L-karnozyna są ze sobą powiązane, ale są różne.

 

Tylko N-acetylokarnozyna została potwierdzona klinicznie jako odpowiednia do stosowania do oczu. Nie należy stosować miejscowo do oczu innych form karnozyny, takich jak L-karnozyna.

 

W przypadku L-karnozyny wykazano klinicznie, że miejscowe podanie czystej L-karnozyny do oka nie prowadzi do akumulacji tego związku w cieczy wodnistej w rozsądnym czasie lub w stężeniu przekraczającym stężenie oko leczone placebo. Rzeczywiście, L-karnozyna dostająca się do organizmu nie jest akumulowana w tkankach, ale jest wydalana lub niszczona przez karnozynazę, enzym dipeptydazę obecną w osoczu krwi. Co więcej, istnieją przesłanki wskazujące, że miejscowe zastosowanie L-karnozyny do oczu spowoduje uwolnienie toksycznego związku, histaminy (która może poważnie wzmagać reakcje utleniania), zanim dotrze ona do cieczy wodnistej, a zatem może w dłuższej perspektywie spowodować inne problemy z oczami. używać.

 

Oznacza to, że L-karnozyna nie nadaje się do stosowania w kroplach do oczu, ponieważ jest albo nieskuteczna, albo przy długotrwałym stosowaniu może nawet uszkodzić niektóre tkanki.

 

Jednakże, ze względu na swoją względną hydrofobowość, N-acetylokarnozyna przenika stopniowo przez rogówkę, dzięki czemu jest w stanie utrzymać dłużej aktywne terapeutyczne stężenie karnozyny bezpośrednio w cieczy wodnistej i soczewce leczonego oka. Co ważne, N-acetylokarnozyna jest wysoce odporna na hydrolizę przez karnozynazy.

 

Oznacza to, że różne techniki podawania do oka N-acetylokarnozyny wykazały skuteczność w leczeniu zaćmy, połączoną z doskonałą tolerancją dla oka, bezpieczeństwem i brakiem skutków ubocznych.

Dlaczego stosuje się krople do oczu Can‑C™?

Can-C™ zawiera unikalną formę N-acetylokarnozyny, która, jak wykazano w badaniach na zwierzętach i badaniach klinicznych, pomaga zmniejszyć, spowolnić, a nawet odwrócić występowanie zaćmy starczej.

 

Zaćma starcza jest obecnie najczęściej wykonywaną operacją chirurgiczną na świecie. Każdego roku w samych Stanach Zjednoczonych u około 26 000 osób diagnozuje się zaćmę starczą. Każdego roku w USA przeprowadza się 1,35 miliona operacji oczu, a u 2% z nich (27 000 osób) występują poważne powikłania będące bezpośrednim skutkiem operacji zaćmy.

 

Oprócz dyskomfortu odczuwanego przez pacjentów w miarę pogorszenia wzroku i możliwości bycia jednym z powikłań chirurgicznych, nie należy zapominać, że po usunięciu soczewki występuje całkowity brak akomodacji. Jest oczywiste, że sztuczna soczewka nie ma właściwości optycznych soczewki naturalnej.

 

Krople do oczu Can-C stanowią zatem duży postęp w leczeniu związanej z wiekiem choroby, jaką jest zaćma starcza.

 

Statystyki badań na ludziach pokazują, że krople do oczu Can-C stosowane przez 6 miesięcy (dwa razy dziennie do oka) u pacjentów cierpiących na zaćmę starczą, dały następujące wyniki:

 

U 88,9% stwierdzono poprawę wrażliwości na olśnienie.
U 41,5% stwierdzono poprawę przepuszczalności soczewki.
U 90% zaobserwowano poprawę ostrości wzroku.

 

To prawdziwy przełom, ponieważ przed opracowaniem kropli do oczu Can-C najlepszym, na co można było liczyć, było spowolnienie choroby. Zatem po raz pierwszy wykazano, że zaćmę starczą można leczyć bez operacji.

 

Oprócz zaćmy starczej Can-C może mieć również inne zalety. Chociaż informacje te nie zostały jeszcze opublikowane, naukowcy uważają, że unikalna formuła Can-C z dodatkiem i synergistycznymi substancjami nawilżającymi może również przynosić korzyści w przypadku następujących chorób oczu.

 

Dalekowzroczność starcza.
Jaskra pierwotna otwartego kąta.
Zaburzenia rogówki.
Syndrom widzenia komputerowego.
Zmęczenie oczu.
Zapalenie oka.
Rozmazany obraz.
Zespół suchego oka.
Choroby siatkówki.
Zmętnienia i zmiany w ciele szklistym.
Powikłania cukrzycy i innych chorób ogólnoustrojowych.
Korzyści dla osób noszących soczewki kontaktowe, szczególnie miękkie. (Substy zawarte w Can-C nie tylko sprawiają, że soczewki kontaktowe są wygodniejsze, ale uważa się również, że N-acetylokarnozyna zmniejsza gromadzenie się kwasu mlekowego w oku, umożliwiając w ten sposób bezpieczne pozostawienie soczewek w oku na dłużej) .

Jak Can‑C™ działa na oko?

Jak możesz sobie wyobrazić, jest to złożony temat. Zasadniczo głównym składnikiem Can-C™ jest N-acetylokarnozyna.

 

Jest to „nośnik” dipeptydu L-karnozyny do cieczy wodnistej oka (jest to obszar płynu otaczający soczewkę). To właśnie tutaj substancja staje się najbardziej aktywna i może działać w zasadzie jako naturalny i kompleksowy przeciwutleniacz. Gdy N-acetylokarnozyna bezpiecznie dostarczy L-karnozynę do cieczy wodnistej, sama L-karnozyna jest wypłukiwana z oka przez kanał schlemma, a gdy dostanie się do krwioobiegu, jest rozkładana przez karnozynazę i wydalana.

 

N-acetylokarnozyna działa jako wersja L-karnozyny o opóźnionym uwalnianiu, ale jest odporna na hydrolizę z udziałem karnozynaz. (Proszę pamiętać, że niektórych karnozyn, np. L-karnozyny, nie wolno stosować bezpośrednio w postaci kropli do oczu. Temat ten poruszany jest w pytaniu: Czym N-acetylokarnozyna różni się od L-karnozyny?

 

Zaćma jest spowodowana stwardnieniem materii jądrowej soczewki starszego człowieka i przybraniem żółtawo-brązowego koloru. Dlatego też, gdy to nastąpi, następuje oczywiste upośledzenie i pogorszenie wzroku.

 

To stwardnienie i odbarwienie soczewki jest wynikiem trwającego całe życie sieciowania (lub glikozylacji) białek soczewki za pomocą askorbinianu. Utrzymuje się to w cieczy wodnistej w wysokich stężeniach ze względu na pochodne kinureniny i ma miejsce z powodu małej dostępności naturalnych mechanizmów obronnych w postaci przeciwutleniaczy (które zmniejszają się wraz z wiekiem).

 

N-acetylokarnozyna i karnozyna uwalniana wewnątrz gałki ocznej mogą skutecznie działać jako antyglikatory, pomagając w rozszczepianiu utworzonych połączeń i usuwaniu rodników tryptofanu/kinureniny i rodników askorbinianowych. Można to zmierzyć poprzez zmniejszenie intensywności fluorescencji.

 

Uważa się ponadto, że N-acetylokarnozyna może zapobiegać i odwracać sieciowanie białek soczewki, w tym krystalin, indukowane przez wodoronadtlenki lipidów i produkty molekularne ich wtórnego rozkładu, takie jak aldehydy. Uważa się, że mechanizm ten jest najważniejszym czynnikiem odwracającym i zapobiegającym zmętnieniu soczewki (tj. zaćmie) i jest powiązany z reakcjami glikacji białek soczewki.

 

Ponadto N-acetylokarnozyna i L-karnozyna działają w układzie biologicznym jako uniwersalne antyoksydanty. Posiadają zdolność ochrony komórek przed stresem oksydacyjnym, zarówno w fazie lipidowej błon komórkowych, jak i w środowisku wodnym. L-karnozyna jest w stanie zmniejszyć zawartość produktów peroksydacji lipidów w błonach plazmatycznych nadtlenionych komórek włókien soczewki i odpowiednio naprawić ich strukturę. Jest to jedyny znany przeciwutleniacz zdolny chronić białka strukturalne soczewki/krystaliczne alfa przed procesem utleniania wywołanym przez wolne rodniki.

 

Kolejną zaletą jest zdolność L-karnozyny do stymulowania aktywności enzymów antyoksydacyjnych, takich jak SOD, w soczewce. Aktywność SOD ulega zmniejszeniu w procesach starzenia i zaćmy.

 

Ponadto opublikowano materiał na temat reaktywności karnozyny i jej pochodnych w zwalczaniu silnych wolnych rodników – form tlenu singletowego.

 

Ekspert ds. karnozyny, dr Hipkiss, jest przekonany, że karnozyna chroni karbonylki białek poprzez proces karnozylacji. W badaniach wykazano, że karnozyna ma zdolność blokowania procesu glikozylacji, indukowanego przez askorbinian i jony metali przejściowych znajdujących się w cieczy wodnistej.

 

Jednak bardzo ważne jest, aby stosować odpowiednią czystość i receptury, aby można było potwierdzić skuteczność i bezpieczeństwo.

Co znajduje się w Can-C™?

Can-C™ zawiera następujące składniki:

 

N-acetylo-karnozyna (NAC) 1,0% (zatwierdzony przez IVP)
Gliceryna (smar) 1,0%
Karboksymetyloceluloza sodowa (smar) 0,3%

 

N-acetylokarnozyna (NAC) to biznesowe zakończenie kropli do oczu, pomagające korygować problemy związane ze starzeniem się, a nawet odwracać niektóre schorzenia, takie jak zaćma. Aby uzyskać więcej informacji na temat tego, do czego Can-C może być przydatny, zobacz: Dlaczego stosuje się krople do oczu Can-C?

 

Substancje nawilżające gliceryna i karboksymetyloceluloza sprawiają, że krople są wygodne i chronią przed problemami takimi jak suchość oczu i podrażnienia. Co więcej, dzięki swojej wyjątkowej lepkości, faktycznie pomagają w przedostawaniu się większej ilości NAC do oka, co zostało udowodnione w eksperymentach i jest jednym z powodów, dla których właściwa formuła może być równie ważna jak jakość składników.

 

Stosowanymi substancjami pomocniczymi (nośnikami) są:

 

Sterylna woda (roztwór izotoniczny klasy okulistycznej, pH 6,7 do 6,9)
Wodorowęglan potasu
Kwas borowy
Oczyszczony alkohol benzylowy

 

Inne składniki są niezbędne jak w każdym preparacie, a Can-C zawiera sterylną wodę. Zawiera również bufory wodorowęglanu potasu i kwasu borowego, które stabilizują Ph kropli do 6,8. Jest to najbardziej komfortowe pH i dlatego jest mało prawdopodobne, aby powodowało skutki uboczne, takie jak pieczenie lub podrażnienie.

 

Alkohol benzylowy jest również stosowany jako środek konserwujący. Alkohol benzylowy jest łagodnym środkiem konserwującym i nie powoduje problemów związanych z innymi „silnymi” konserwantami. Alkohol benzylowy sam w sobie nie powoduje pieczenia, to zależy od końcowego pH kropli do oczu, a Can-C jest sformułowany do poziomu 6,8, który jest mało prawdopodobny, aby powodować pieczenie.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

FAQ

Czym są krople Can-C

Can-C to marka suplementu diety zawierającego krople do oczu, które zostały opracowane jako potencjalna forma terapii wspomagającej zdrowie oczu. Głównym składnikiem Can-C jest N-acetylokarboksyloamidobutanolamina, znana również jako N-acetylokarboksyloetylmetionina lub NAC, a także kwas alfa-liponowy. Te składniki mają na celu wspierać funkcje oczu poprzez neutralizację wolnych rodników, które mogą powodować stres oksydacyjny i uszkodzenia tkanek oczu.

 

Suplement Can-C zdobył popularność jako potencjalny środek do wspomagania zdrowia oczu i zapobiegania niektórym problemom ocznym, takim jak zaćma czy zwyrodnienie plamki żółtej. Jednak warto zaznaczyć, że skuteczność tego suplementu nie jest jednoznacznie potwierdzona i nie jest on uznawany za lek na jakiekolwiek choroby oczu.

 

Ważne jest, aby przed rozpoczęciem stosowania jakiegokolwiek suplementu, w tym Can-C, skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli masz już jakieś problemy zdrowotne, przyjmujesz inne leki lub jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Lekarz będzie w stanie ocenić, czy ten suplement jest odpowiedni dla Twojej sytuacji i czy może przynieść korzyści w kontekście Twoich indywidualnych potrzeb zdrowotnych.

Dlaczego stosuje się krople do oczu Can-C

Krople do oczu Can-C są stosowane w celu wspomagania zdrowia oczu i mogą być reklamowane jako potencjalny środek do zapobiegania i wspomagania różnych problemów oczu. Głównym składnikiem Can-C jest N-acetylokarboksyloamidobutanolamina (NAC), która ma właściwości antyoksydacyjne. Oto kilka potencjalnych powodów, dla których ludzie mogą stosować krople do oczu Can-C:

 

Stres oksydacyjny: NAC w Can-C jest związkiem antyoksydacyjnym, który może pomagać w neutralizacji wolnych rodników i zmniejszaniu stresu oksydacyjnego w oczach. Stres oksydacyjny może przyczyniać się do uszkodzenia tkanek oczu i jest związany z niektórymi problemami zdrowia oczu.

 

Wspomaganie zdrowia soczewki: Can-C może być reklamowane jako suplement wspomagający zdrowie soczewki oka, co może pomóc w utrzymaniu prawidłowego widzenia.

 

Zaćma: Zaćma jest schorzeniem oka, które powstaje w wyniku zmętnienia soczewki. Niektóre badania sugerują, że NAC może pomóc w zapobieganiu powstawania zaćmy lub zmniejszeniu jej nasilenia.

 

Zwyrodnienie plamki żółtej: Zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) jest jedną z głównych przyczyn utraty wzroku u osób starszych. Składniki Can-C, takie jak kwas alfa-liponowy, mogą być reklamowane jako wspomagające zdrowie plamki żółtej.

 

Należy jednak podkreślić, że skuteczność Can-C jako środka wspomagającego zdrowie oczu nie została jednoznacznie potwierdzona przez szeroko zakrojone badania kliniczne. Wyniki badań naukowych dotyczących Can-C są ograniczone, a niektóre z nich były przeprowadzane na małych próbach ludzi.

 

Zanim zdecydujesz się na stosowanie kropli do oczu Can-C lub jakiegokolwiek innego suplementu diety, zawsze zaleca się skonsultowanie się z lekarzem lub specjalistą od zdrowia oczu. Lekarz będzie w stanie ocenić Twoje indywidualne potrzeby zdrowotne, potencjalne korzyści i ryzyko stosowania tego suplementu oraz doradzić Ci najlepsze podejście do dbania o zdrowie Twoich oczu. Pamiętaj, że suplementy diety nie zastępują tradycyjnej opieki medycznej i nie powinny być stosowane jako zamiennik leczenia zaleconego przez lekarza.

Jak Can-C™ działa na oko?

Can-C zawiera główny składnik aktywny o nazwie N-acetylokarboksyloamidobutanolamina (NAC). Ten związek jest formą N-acetylocysteiny (NAC), która jest prekursorem glutationu, jednego z najważniejszych antyoksydantów występujących naturalnie w organizmie.

 

Mechanizm działania Can-C na oko opiera się na właściwościach antyoksydacyjnych NAC, które pomagają w zwalczaniu wolnych rodników. Wolne rodniki są nieustannie produkowane w organizmie podczas normalnych procesów metabolicznych i są odpowiedzialne za stres oksydacyjny. Stres oksydacyjny może prowadzić do uszkodzenia tkanek, w tym tkanek oka, co z kolei może przyczynić się do różnych problemów oczu, takich jak zaćma czy zwyrodnienie plamki żółtej.

 

Dzięki dostarczeniu NAC, Can-C może pomóc zwiększyć poziom glutationu w oczach. Glutation działa jako silny antyoksydant i neutralizuje wolne rodniki, chroniąc tym samym komórki przed uszkodzeniem. W ten sposób Can-C może zapewnić oczom wsparcie antyoksydacyjne, co ma na celu poprawienie zdrowia oczu i zapobieganie niektórym problemom ocznym związanym ze stresem oksydacyjnym.

 

Ważne jest, aby podkreślić, że skuteczność Can-C jako suplementu wspomagającego zdrowie oczu nie została jednoznacznie potwierdzona w badaniach klinicznych przeprowadzonych na dużych grupach ludzi. O ile niektóre badania naukowe sugerują korzyści związane z NAC i antyoksydacyjnym działaniem Can-C w kontekście zdrowia oczu, to brakuje szeroko zakrojonych badań klinicznych potwierdzających jego skuteczność.

 

Jak zawsze, zaleca się skonsultowanie się z lekarzem lub specjalistą od zdrowia oczu przed rozpoczęciem stosowania Can-C lub jakiegokolwiek innego suplementu diety. Lekarz będzie w stanie dokładniej omówić działanie tego suplementu oraz ocenić, czy może on być odpowiedni dla Twoich indywidualnych potrzeb zdrowotnych.

Jak i kiedy stosować krople do oczu Can-C?

Jak zwykle w przypadku większości zabiegów, im wcześniej się je rozpocznie, tym lepszych rezultatów można się spodziewać.

 

W badaniach klinicznych najszybszy i najlepszy wynik uzyskano u osób, które cierpiały na zaćmę starczą krócej niż 7 lat. Osoby z zaćmą w wieku 7-15 lat nadal osiągały dobre wyniki, natomiast najmniej korzystne wyniki miały osoby, które miały zaćmę dłużej niż 15 lat, choć i wtedy udało im się uzyskać poprawę.

 

Optycy wiedzą, że pomiar techniczny polega na tym, że w idealnym przypadku wzrok nie powinien być gorszy niż 0,3 (co odpowiada 20/70).

 

Wykazano, że krople do oczu Can-C mają wymierne działanie już po 1 miesiącu stosowania! Zaleca się jednak, aby dla uzyskania maksymalnej skuteczności kontynuować podawanie przez okres nie krótszy niż 3-5 miesięcy. Ponieważ większość badań klinicznych prowadzono w okresach 3 i 6 miesięcy, należy wziąć pod uwagę okres 6 miesięcy.

Czym N‑acetylokarnozyna różni się od L‑karnozyny?

Istnieją różne formy karnozyny. Najbardziej znana nazywa się L-karnozyna. Jak możesz sobie wyobrazić, N-acetylokarnozyna i L-karnozyna są ze sobą powiązane, ale są różne.

 

Tylko N-acetylokarnozyna została potwierdzona klinicznie jako odpowiednia do stosowania do oczu. Nie należy stosować miejscowo do oczu innych form karnozyny, takich jak L-karnozyna.

 

W przypadku L-karnozyny wykazano klinicznie, że miejscowe podanie czystej L-karnozyny do oka nie prowadzi do akumulacji tego związku w cieczy wodnistej w rozsądnym czasie lub w stężeniu przekraczającym stężenie oko leczone placebo. Rzeczywiście, L-karnozyna dostająca się do organizmu nie jest akumulowana w tkankach, ale jest wydalana lub niszczona przez karnozynazę, enzym dipeptydazę obecną w osoczu krwi. Co więcej, istnieją przesłanki wskazujące, że miejscowe zastosowanie L-karnozyny do oczu spowoduje uwolnienie toksycznego związku, histaminy (która może poważnie wzmagać reakcje utleniania), zanim dotrze ona do cieczy wodnistej, a zatem może w dłuższej perspektywie spowodować inne problemy z oczami. używać.

 

Oznacza to, że L-karnozyna nie nadaje się do stosowania w kroplach do oczu, ponieważ jest albo nieskuteczna, albo przy długotrwałym stosowaniu może nawet uszkodzić niektóre tkanki.

 

Jednakże, ze względu na swoją względną hydrofobowość, N-acetylokarnozyna przenika stopniowo przez rogówkę, dzięki czemu jest w stanie utrzymać dłużej aktywne terapeutyczne stężenie karnozyny bezpośrednio w cieczy wodnistej i soczewce leczonego oka. Co ważne, N-acetylokarnozyna jest wysoce odporna na hydrolizę przez karnozynazy.

 

Oznacza to, że różne techniki podawania do oka N-acetylokarnozyny wykazały skuteczność w leczeniu zaćmy, połączoną z doskonałą tolerancją dla oka, bezpieczeństwem i brakiem skutków ubocznych.

Dlaczego stosuje się krople do oczu Can‑C™?

Can-C™ zawiera unikalną formę N-acetylokarnozyny, która, jak wykazano w badaniach na zwierzętach i badaniach klinicznych, pomaga zmniejszyć, spowolnić, a nawet odwrócić występowanie zaćmy starczej.

 

Zaćma starcza jest obecnie najczęściej wykonywaną operacją chirurgiczną na świecie. Każdego roku w samych Stanach Zjednoczonych u około 26 000 osób diagnozuje się zaćmę starczą. Każdego roku w USA przeprowadza się 1,35 miliona operacji oczu, a u 2% z nich (27 000 osób) występują poważne powikłania będące bezpośrednim skutkiem operacji zaćmy.

 

Oprócz dyskomfortu odczuwanego przez pacjentów w miarę pogorszenia wzroku i możliwości bycia jednym z powikłań chirurgicznych, nie należy zapominać, że po usunięciu soczewki występuje całkowity brak akomodacji. Jest oczywiste, że sztuczna soczewka nie ma właściwości optycznych soczewki naturalnej.

 

Krople do oczu Can-C stanowią zatem duży postęp w leczeniu związanej z wiekiem choroby, jaką jest zaćma starcza.

 

Statystyki badań na ludziach pokazują, że krople do oczu Can-C stosowane przez 6 miesięcy (dwa razy dziennie do oka) u pacjentów cierpiących na zaćmę starczą, dały następujące wyniki:

 

U 88,9% stwierdzono poprawę wrażliwości na olśnienie.
U 41,5% stwierdzono poprawę przepuszczalności soczewki.
U 90% zaobserwowano poprawę ostrości wzroku.

 

To prawdziwy przełom, ponieważ przed opracowaniem kropli do oczu Can-C najlepszym, na co można było liczyć, było spowolnienie choroby. Zatem po raz pierwszy wykazano, że zaćmę starczą można leczyć bez operacji.

 

Oprócz zaćmy starczej Can-C może mieć również inne zalety. Chociaż informacje te nie zostały jeszcze opublikowane, naukowcy uważają, że unikalna formuła Can-C z dodatkiem i synergistycznymi substancjami nawilżającymi może również przynosić korzyści w przypadku następujących chorób oczu.

 

Dalekowzroczność starcza.
Jaskra pierwotna otwartego kąta.
Zaburzenia rogówki.
Syndrom widzenia komputerowego.
Zmęczenie oczu.
Zapalenie oka.
Rozmazany obraz.
Zespół suchego oka.
Choroby siatkówki.
Zmętnienia i zmiany w ciele szklistym.
Powikłania cukrzycy i innych chorób ogólnoustrojowych.
Korzyści dla osób noszących soczewki kontaktowe, szczególnie miękkie. (Substy zawarte w Can-C nie tylko sprawiają, że soczewki kontaktowe są wygodniejsze, ale uważa się również, że N-acetylokarnozyna zmniejsza gromadzenie się kwasu mlekowego w oku, umożliwiając w ten sposób bezpieczne pozostawienie soczewek w oku na dłużej) .

Jak Can‑C™ działa na oko?

Jak możesz sobie wyobrazić, jest to złożony temat. Zasadniczo głównym składnikiem Can-C™ jest N-acetylokarnozyna.

 

Jest to „nośnik” dipeptydu L-karnozyny do cieczy wodnistej oka (jest to obszar płynu otaczający soczewkę). To właśnie tutaj substancja staje się najbardziej aktywna i może działać w zasadzie jako naturalny i kompleksowy przeciwutleniacz. Gdy N-acetylokarnozyna bezpiecznie dostarczy L-karnozynę do cieczy wodnistej, sama L-karnozyna jest wypłukiwana z oka przez kanał schlemma, a gdy dostanie się do krwioobiegu, jest rozkładana przez karnozynazę i wydalana.

 

N-acetylokarnozyna działa jako wersja L-karnozyny o opóźnionym uwalnianiu, ale jest odporna na hydrolizę z udziałem karnozynaz. (Proszę pamiętać, że niektórych karnozyn, np. L-karnozyny, nie wolno stosować bezpośrednio w postaci kropli do oczu. Temat ten poruszany jest w pytaniu: Czym N-acetylokarnozyna różni się od L-karnozyny?

 

Zaćma jest spowodowana stwardnieniem materii jądrowej soczewki starszego człowieka i przybraniem żółtawo-brązowego koloru. Dlatego też, gdy to nastąpi, następuje oczywiste upośledzenie i pogorszenie wzroku.

 

To stwardnienie i odbarwienie soczewki jest wynikiem trwającego całe życie sieciowania (lub glikozylacji) białek soczewki za pomocą askorbinianu. Utrzymuje się to w cieczy wodnistej w wysokich stężeniach ze względu na pochodne kinureniny i ma miejsce z powodu małej dostępności naturalnych mechanizmów obronnych w postaci przeciwutleniaczy (które zmniejszają się wraz z wiekiem).

 

N-acetylokarnozyna i karnozyna uwalniana wewnątrz gałki ocznej mogą skutecznie działać jako antyglikatory, pomagając w rozszczepianiu utworzonych połączeń i usuwaniu rodników tryptofanu/kinureniny i rodników askorbinianowych. Można to zmierzyć poprzez zmniejszenie intensywności fluorescencji.

 

Uważa się ponadto, że N-acetylokarnozyna może zapobiegać i odwracać sieciowanie białek soczewki, w tym krystalin, indukowane przez wodoronadtlenki lipidów i produkty molekularne ich wtórnego rozkładu, takie jak aldehydy. Uważa się, że mechanizm ten jest najważniejszym czynnikiem odwracającym i zapobiegającym zmętnieniu soczewki (tj. zaćmie) i jest powiązany z reakcjami glikacji białek soczewki.

 

Ponadto N-acetylokarnozyna i L-karnozyna działają w układzie biologicznym jako uniwersalne antyoksydanty. Posiadają zdolność ochrony komórek przed stresem oksydacyjnym, zarówno w fazie lipidowej błon komórkowych, jak i w środowisku wodnym. L-karnozyna jest w stanie zmniejszyć zawartość produktów peroksydacji lipidów w błonach plazmatycznych nadtlenionych komórek włókien soczewki i odpowiednio naprawić ich strukturę. Jest to jedyny znany przeciwutleniacz zdolny chronić białka strukturalne soczewki/krystaliczne alfa przed procesem utleniania wywołanym przez wolne rodniki.

 

Kolejną zaletą jest zdolność L-karnozyny do stymulowania aktywności enzymów antyoksydacyjnych, takich jak SOD, w soczewce. Aktywność SOD ulega zmniejszeniu w procesach starzenia i zaćmy.

 

Ponadto opublikowano materiał na temat reaktywności karnozyny i jej pochodnych w zwalczaniu silnych wolnych rodników – form tlenu singletowego.

 

Ekspert ds. karnozyny, dr Hipkiss, jest przekonany, że karnozyna chroni karbonylki białek poprzez proces karnozylacji. W badaniach wykazano, że karnozyna ma zdolność blokowania procesu glikozylacji, indukowanego przez askorbinian i jony metali przejściowych znajdujących się w cieczy wodnistej.

 

Jednak bardzo ważne jest, aby stosować odpowiednią czystość i receptury, aby można było potwierdzić skuteczność i bezpieczeństwo.

Co znajduje się w Can-C™?

Can-C™ zawiera następujące składniki:

 

N-acetylo-karnozyna (NAC) 1,0% (zatwierdzony przez IVP)
Gliceryna (smar) 1,0%
Karboksymetyloceluloza sodowa (smar) 0,3%

 

N-acetylokarnozyna (NAC) to biznesowe zakończenie kropli do oczu, pomagające korygować problemy związane ze starzeniem się, a nawet odwracać niektóre schorzenia, takie jak zaćma. Aby uzyskać więcej informacji na temat tego, do czego Can-C może być przydatny, zobacz: Dlaczego stosuje się krople do oczu Can-C?

 

Substancje nawilżające gliceryna i karboksymetyloceluloza sprawiają, że krople są wygodne i chronią przed problemami takimi jak suchość oczu i podrażnienia. Co więcej, dzięki swojej wyjątkowej lepkości, faktycznie pomagają w przedostawaniu się większej ilości NAC do oka, co zostało udowodnione w eksperymentach i jest jednym z powodów, dla których właściwa formuła może być równie ważna jak jakość składników.

 

Stosowanymi substancjami pomocniczymi (nośnikami) są:

 

Sterylna woda (roztwór izotoniczny klasy okulistycznej, pH 6,7 do 6,9)
Wodorowęglan potasu
Kwas borowy
Oczyszczony alkohol benzylowy

 

Inne składniki są niezbędne jak w każdym preparacie, a Can-C zawiera sterylną wodę. Zawiera również bufory wodorowęglanu potasu i kwasu borowego, które stabilizują Ph kropli do 6,8. Jest to najbardziej komfortowe pH i dlatego jest mało prawdopodobne, aby powodowało skutki uboczne, takie jak pieczenie lub podrażnienie.

 

Alkohol benzylowy jest również stosowany jako środek konserwujący. Alkohol benzylowy jest łagodnym środkiem konserwującym i nie powoduje problemów związanych z innymi „silnymi” konserwantami. Alkohol benzylowy sam w sobie nie powoduje pieczenia, to zależy od końcowego pH kropli do oczu, a Can-C jest sformułowany do poziomu 6,8, który jest mało prawdopodobny, aby powodować pieczenie.

KLUCZOWE KORZYŚCI

Opinia Eksperta

KLUCZOWE KORZYŚCI

Opinia Eksperta

Opinia eksperta

Zaćma starcza jest obecnie najczęściej wykonywaną operacją chirurgiczną na świecie; Każdego roku w samych Stanach Zjednoczonych u około 26 000 osób diagnozuje się zaćmę starczą. Każdego roku w USA przeprowadza się 1,35 miliona operacji oczu, a u 2% z nich (tj. 27 000 osób) występują poważne powikłania w wyniku operacji zaćmy.

Wykazano, że krople do oczu Can-C pomagają zmniejszyć i spowolnić występowanie zaćmy starczej.

Zaćma starcza jest spowodowana stwardnieniem materii jądrowej soczewki starszego człowieka i przybraniem żółtawo-brązowego koloru. Gdy to nastąpi, następuje oczywiste upośledzenie i pogorszenie wzroku.

 

To stwardnienie i odbarwienie soczewki jest wynikiem trwającego całe życie sieciowania (lub glikozylacji) białek soczewki za pomocą askorbinianu. Utrzymuje się to w cieczy wodnistej w wysokich stężeniach ze względu na pochodne kinureniny i ma miejsce z powodu małej dostępności naturalnych mechanizmów obronnych w postaci przeciwutleniaczy (które zmniejszają się wraz z wiekiem).

Opinia eksperta

Zaćma starcza jest obecnie najczęściej wykonywaną operacją chirurgiczną na świecie; Każdego roku w samych Stanach Zjednoczonych u około 26 000 osób diagnozuje się zaćmę starczą. Każdego roku w USA przeprowadza się 1,35 miliona operacji oczu, a u 2% z nich (tj. 27 000 osób) występują poważne powikłania w wyniku operacji zaćmy.

Wykazano, że krople do oczu Can-C pomagają zmniejszyć i spowolnić występowanie zaćmy starczej.

Zaćma starcza jest spowodowana stwardnieniem materii jądrowej soczewki starszego człowieka i przybraniem żółtawo-brązowego koloru. Gdy to nastąpi, następuje oczywiste upośledzenie i pogorszenie wzroku.

 

To stwardnienie i odbarwienie soczewki jest wynikiem trwającego całe życie sieciowania (lub glikozylacji) białek soczewki za pomocą askorbinianu. Utrzymuje się to w cieczy wodnistej w wysokich stężeniach ze względu na pochodne kinureniny i ma miejsce z powodu małej dostępności naturalnych mechanizmów obronnych w postaci przeciwutleniaczy (które zmniejszają się wraz z wiekiem).

Can-C zawiera N-acetylokarnozynę, która jest dipeptydem (czyli dwoma połączonymi ze sobą aminokwasami). Szczególnie czysta postać znana jest jako n-alfa-acetylokarnozyna.

 

Jak możesz sobie wyobrazić, jest to złożony temat. Zasadniczo jednak N-acetylokarnozyna jest „nośnikiem” dipeptydu L-karnozyny do cieczy wodnistej oka (jest to obszar płynu otaczający soczewkę).

 

To właśnie tutaj substancja staje się najbardziej aktywna i może działać w zasadzie jako naturalny i kompleksowy przeciwutleniacz. Gdy N-acetylokarnozyna bezpiecznie dostarczy L-karnozynę do cieczy wodnistej, sama L-karnozyna jest wypłukiwana z oka przez kanał schlemma, a gdy dostanie się do krwioobiegu, jest rozkładana przez karnozynazę i wydalana. N-acetylokarnozyna działa jako uwalniana w czasie wersja karnozyny odporna na hydrolizę z udziałem karnozynaz.

Can-C Eye

Can-C zawiera N-acetylokarnozynę, która jest dipeptydem (czyli dwoma połączonymi ze sobą aminokwasami). Szczególnie czysta postać znana jest jako n-alfa-acetylokarnozyna.

 

Jak możesz sobie wyobrazić, jest to złożony temat. Zasadniczo jednak N-acetylokarnozyna jest „nośnikiem” dipeptydu L-karnozyny do cieczy wodnistej oka (jest to obszar płynu otaczający soczewkę).

 

To właśnie tutaj substancja staje się najbardziej aktywna i może działać w zasadzie jako naturalny i kompleksowy przeciwutleniacz. Gdy N-acetylokarnozyna bezpiecznie dostarczy L-karnozynę do cieczy wodnistej, sama L-karnozyna jest wypłukiwana z oka przez kanał schlemma, a gdy dostanie się do krwioobiegu, jest rozkładana przez karnozynazę i wydalana. N-acetylokarnozyna działa jako uwalniana w czasie wersja karnozyny odporna na hydrolizę z udziałem karnozynaz.

Can-C Eye

88.9%

lepsza wrażliwości na błyski

41.5%

lepsza
ostrość widzenia

90.0%

lepsza
przepuszczalność soczewki

88.9%

lepsza wrażliwości na błyski

41.5%

lepsza ostrość widzenia

90.0%

lepsza przepuszczalność soczewki

Dawki

 

Dawki lecznicze wynoszą 1 lub 2 krople dwa razy dziennie.

 

Stosowanie więcej niż 4 kropli do oka dziennie nie przynosi korzyści, dlatego nie należy przekraczać tej dawki.

 

Weź również pod uwagę, że zaćma starcza jest postępującym zaburzeniem starzenia. To właśnie ze względu na niską zawartość przeciwutleniaczy i wyższą aktywność wolnych rodników (ze względu na wiek) Can-C może być regularnie wymagany, aby pomóc w utrzymaniu naturalnych przeciwutleniaczy oczu, a tym samym pomóc w zapobieganiu ponownemu pojawieniu się starczych objawów. zaćma i inne choroby zwyrodnieniowe oczu. Jako środek zapobiegawczy, odpowiednim leczeniem ciągłym może być 1 kropla do oka raz dziennie z okazjonalnymi przerwami.

Aplikacja

 

Odchyl głowę do tyłu i spójrz w górę. Zakropić „jedną kroplę”, a następnie powoli i delikatnie zamknąć oko. Nie mrugaj ani nie otwieraj ponownie przez 60 sekund. Powtórz tę procedurę, jeśli użyta zostanie druga kropla. Dzięki temu każda kropla może zostać wchłonięta przez tkankę oka. Mrugnięcie, nawet jedno-dwa razy, spowoduje wypompowanie większości roztworu z oka. Jeśli masz problemy z szyją, połóż się lub skorzystaj z krzesła z odchylanym oparciem.

 

Aby otworzyć pojemnik, mocno przekręć nakrętkę w dół, aż wybijak znajdujący się po wewnętrznej stronie zakrętki przebije górną część pojemnika. Po przekłuciu pokrywka opadnie wystarczająco głęboko, aby utworzyć uszczelnienie na dyszy dozującej.

 

Aby zdjąć nakrętkę, przekręć ją, jednocześnie odciągając nakrętkę od pojemnika.

 

Aby dozować kroplę, należy zdjąć zakrętkę i delikatnie ścisnąć pojemnik, aż do wydobycia kropli.

 

Aby ponownie zamknąć pojemnik, należy założyć nasadkę na końcówkę dozującą i mocno dokręcić w dół, aż nasadka połączy się z podstawą dyszy.

Dawki

 

Dawki lecznicze wynoszą 1 lub 2 krople dwa razy dziennie.

 

Stosowanie więcej niż 4 kropli do oka dziennie nie przynosi korzyści, dlatego nie należy przekraczać tej dawki.

 

Weź również pod uwagę, że zaćma starcza jest postępującym zaburzeniem starzenia. To właśnie ze względu na niską zawartość przeciwutleniaczy i wyższą aktywność wolnych rodników (ze względu na wiek) Can-C może być regularnie wymagany, aby pomóc w utrzymaniu naturalnych przeciwutleniaczy oczu, a tym samym pomóc w zapobieganiu ponownemu pojawieniu się starczych objawów. zaćma i inne choroby zwyrodnieniowe oczu. Jako środek zapobiegawczy, odpowiednim leczeniem ciągłym może być 1 kropla do oka raz dziennie z okazjonalnymi przerwami.

Aplikacja

 

Odchyl głowę do tyłu i spójrz w górę. Zakropić „jedną kroplę”, a następnie powoli i delikatnie zamknąć oko. Nie mrugaj ani nie otwieraj ponownie przez 60 sekund. Powtórz tę procedurę, jeśli użyta zostanie druga kropla. Dzięki temu każda kropla może zostać wchłonięta przez tkankę oka. Mrugnięcie, nawet jedno-dwa razy, spowoduje wypompowanie większości roztworu z oka. Jeśli masz problemy z szyją, połóż się lub skorzystaj z krzesła z odchylanym oparciem.

 

Aby otworzyć pojemnik, mocno przekręć nakrętkę w dół, aż wybijak znajdujący się po wewnętrznej stronie zakrętki przebije górną część pojemnika. Po przekłuciu pokrywka opadnie wystarczająco głęboko, aby utworzyć uszczelnienie na dyszy dozującej.

 

Aby zdjąć nakrętkę, przekręć ją, jednocześnie odciągając nakrętkę od pojemnika.

 

Aby dozować kroplę, należy zdjąć zakrętkę i delikatnie ścisnąć pojemnik, aż do wydobycia kropli.

 

Aby ponownie zamknąć pojemnik, należy założyć nasadkę na końcówkę dozującą i mocno dokręcić w dół, aż nasadka połączy się z podstawą dyszy.